Çekmeköy Eğitim Koçluğu,Çekmeköy Sınav Koçu - Sonuç Oniki Kurs

Duyurular

Çekmeköy Eğitim Koçluğu,Çekmeköy Sınav Koçu

Çekmeköy Eğitim koçluğu  öğrencinin kendini tanımasına ve verimli çalışmaya yönelik yapılan bir destektir.Bu çalışma ile öğrenin motivasyonu, özgüveni, aile ve arkadaşları ile olan iletişimi, hedefleri, derslerde yaşanılan başarısızlıkların sebepleri, doğru çalışma yöntemlerini öne çıkaracak birebir tanıma, test ve analizleri

Eğitim koçluk programında öğrenci kendini hem psikolojik hem de öğrencilik hayatında geliştirir.Bilinçli ve ne istediğini bilen öğrenci olarak eğitime devam etmesini sağlarız. Bu sayede öğrencilerin sınavlara karşı olan önyargılarını kırarız. Motivasyonu yüksek tutarak daha enerjik bir şekilde derslerine çalışır. Tabi bunların ardında başarı kaçınılmaz olur.

Burada öğrenciler kendine güvenmeli, hedefler koymalı, hedeflere ulaşma hususunda eğitim koçu ile öğrencinin yaşantısına uygun çalışma rotası çizilmelidir. Bu konu oldukça önemlidir. Eksikler çoğalmadan tedbirler alarak zamanı verimli kullanmalıyız. Bundan dolayı eksiklerin artmasına engel olmalı hemen tedbir almalıyız.

Öğrenci hedeflerini  ve nasıl ders çalışacağını buna bağlı olarak hangi derse ne kadar ağırlık verilmesi hgerektiğini bazen bilemez. Daha doğrusu nereden başlaması gerektiğini bilmemesinden kaynaklı zaman aşımı öğrenciyi başarısızlığa itmektedir. Çalışmayı çalışmakla çalışma bilincini oluşturuyoruz

Eğitim koçu, öğrencinin zamanı nasıl yönetmesi açısından tavsiyelerde bulunan danışmandır. Öğrenci çok ders çalıştığını savunuyordur, başarısızlığının nedeni olarak dersin zorluğunu düşünüyordur. Bu yaklaşımın yanlış olduğunu nasıl ders çalışması gerektiğini, uygun ders çalışma biçimini bulunmasında yardımcı oluyoruz.

Eğitim koçluğu öğrenci de farkındalık oluşturarak öğrencinin neyi istediğini ve bu istekler karşısında ne yapması gerektiğini öğrenci ile müzakere ederek rota oluşturur. Bu yolda çıkacak sorunlar karşısında öğrenci ile beraber empati kurarak sorunların çözümü için fikir yürütürüz. Dolayısı öğrencinin başarılı olması için önce mutlu ve özgüveninin yerinde olması gereklidir.

Çekmeköy Sonuç Oniki Kurs Merkezimizde tüm seviyedeki öğrenciler için eğitim koçluğu hizmeti verilmektedir. Eğitim psikolojisini çok iyi bilen  alanında uzman  eğitmenlerimizle,öğrencilerimizin ders ve sınavlarda  başarılarının daha da arttığını görmekteyiz.

Eğitim sektöründe 17 yıllık tecrübe ve birikimi ile Çekmeköy Öğrenci Koçu ; öğrencinin hem psikolojik, hem duygusal, hem de fiziksel durumunu değerlendirerek potansiyelini en üst seviyeye çıkarmasına yardımcı olur. Öğrencinin kendi koyduğu hedeflere odaklanmasını sağlar. Öğrenme, dikkat, muhakeme yeteneklerini geliştirir. Çekmeköy Sınav Koçu ile LGS,YKS,Okul ,verimli çalışma, sınav kaygısı,süre yönetimi ve heyecan kontrol teknikleri öğretilir. Öğrencinin mutlu, huzurlu ve başarılı birey olmasında eğitici bir yol arkadaşlığı yapar.

Öğrenciyi  sosyal çevresi, aile çevresi, öğrenci çevresi ile bir bütün olarak değerlendirip yol ve teknik öğretmek eğitim koçunun başlıca görevlerindendir. Öğrencinin mutluluğu ve başarma duygusunun özgüveninde saklıdır.ÇEKMEKÖY SONUÇ ONİKİ KURS VE EĞİTİM


Tümünü Gör

Merkez Mh. Çavuşbaşı Cd. No: 7 K: 4 Çekmeköy / İSTANBUL
(0216) 642 4262 - (0216) 640 1938
info@oniki.com.tr - www.onikiegitim.com